Актуально
Всі новини

Нові погляди на джерела пандемій в Старому Світі

Дата розміщення: 25.02.2015

Групі дослідників з університету міста Осло та швейцарського науково-дослідного інституту WSL вперше вдалось довести, що першоджерелом спалахів чуми в Європі були аналогічні в часі спалахи в Азії, звідки вірус потрапляв в порти південних європейських країн. До цього переважала думка, що лише друга пандемія відома як «Чорна смерть» була викликана вірусом завезеним з Азії. Дані висновки  були опубліковані днями в Працях Національної академії наук США.

Дізнатись більше про найбільші епідемії людства в статті "Вірус проти людини: найбільші епідемії в історії людства"

До цього часу вчені намагались знайти джерела вірусу (головним джерелом вважався звичайний міський чорний щур) в Європі та пояснити їх активність з можливими сприятливими кліматичними умовами, які й були своєрідним спусковим механізмом для епідемій. Вченим CEES та WSL, натомість вдалось знайти нові докази того, що бактерії занесені були в середземноморські гавані середньовічної Європи саме з центральних осередків чуми в азійських країнах.

Дані отримані швейцарськими та норвезькими вченими показали, що активність азійських джерел чуми залежала від кліматичних змін в Азії, а разом з тим була виявлена закономірність спалахів хвороби і в Старому Світі. Так, наприклад, після дощових періодів на значній території Середньої Азії, через 10-15 років вірус діставався Великим шовковим шляхом Європейських країн. І це було не одноразовою подією, як вважалось раніше, а тривало більше чотирьох століть.

Втім, остаточне підтвердження даної гіпотези потребуватиме подальшого aDNA дослідження відповідного генетичного матеріалу давніх жертв пандемії з різного періоду та з різних частин Європи.
© inforum.in.ua, 2014 - 2019
Розробка : "Almeis" ICA
+38 (066) 426 31 33
+38 (093) 391 11 36
43020, УКРАЇНА,
Волинська обл., м. Луцьк,
вул. Московська, 67-2
inforum.in.ua@ukr.net
inforuminua
www.fb.com/inforuminua