Актуально
Всі новини

Ебола – вірус здатний знищити людство

Дата розміщення: 18.08.2014

За повідомленнями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), поширення вірусу лихоманки Ебола визнано надзвичайною ситуацією міжнародного значення. В той же час, ефективних ліків або вакцин проти цього вірусу немає. Найбільші світові медичні лабораторії визначили створення вакцини першочерговою задачею. На сьогодні ряд країн продовжують роботи над розробкою експериментальних варіантів ліків. До їх застосування закликають провідні епідеміологи світу – адже часу на апробації та лабораторні випробування фактично немає. Від спалаху вірусу вже загинули понад 1100 осіб.

Історія.

Вперше світ стикнувся з вірусом Ебола в 1976 році на півдні Судану та півночі Заїру. Стандартні, відомі методи лікування хвороби результату не дали. Хвороба почала поширюватись серед медичного персоналу. Свою назву хвороба отримала за назвою річки Ебола в Заїрі. Статистичні дані свідчать, що загалом в липні-серпні 1976 року інфікувалися вірусом 537 чоловік, з яких 362 загинули. Головними першопричинами зараження назвали вживання м’яса диких тварин.

Симптоми та поширення.

Вірус Ебола викликає раптове підвищення температури тіла, загальну слабкість, м’язові та головні болі, болі в горлі, блювоту, діарею, можливі висипання, вражаються нирки та печінка, можливі кровотечі, зниження рівня білих кров’яних кліток та тромбоцитів поряд з підвищенням вмісту ферментів печінки. Вірус Ебола передається при прямому контакті з кров'ю, виділеннями, органами або іншими рідинами організму інфікованої людини.

На сьогодні важко сказати де саме знаходиться осередок вірусу. Найбільш вірогідною видається версія про його розташування у вологих лісах Африки та районів західної частини Тихого океану. Джерелами вірусу є фруктоїдні кажани, і, можливо, дрібні гризуни. На африканському континенті інфікованими вірусом, та відповідно небезпечними для людини, можуть бути шимпанзе, горили, антилопи.

Детальніше про нові дослідження вчених щодо перебігу захворювання читайте у статті "Ебола: перебіг захворювання може залежати від генетики"

Епідемія лихоманки Ебола в 2014 році.

Карта поширення вірусу Ебола

Карта поширення вірусу Ебола (станом на 18 серпня 2014 року).

Епідемія 2014 року стала найбільшою за весь час спостереження хвороби. Перші спалахи вірусу були зафіксовані в березні 2014 року в Гвінеї. З моменту появи перших випадків захворювання, вірус швидко розповсюдився на сусідні Ліберію, Сьєрра-Леоне, а також  Нігерію. 8 серпня 2014 року ВООЗ оголосила епідемію катастрофою міжнародного рівня. Офіційно підтверджено інфікування вірусом двох громадян США, одного – Іспанії. З підозрами на хворобу ушпиталені по одному мешканцю у Великобританії, Гані, Гонконзі, Румунії, Саудівській Аравії, чотирнадцять  в Сербії. Всі вони повернулись з країн Африки та мали симптоми схожі на такі при уражені вірусом Ебола.

© inforum.in.ua, 2014 - 2019
Розробка : "Almeis" ICA
+38 (066) 426 31 33
+38 (093) 391 11 36
43020, УКРАЇНА,
Волинська обл., м. Луцьк,
вул. Московська, 67-2
inforum.in.ua@ukr.net
inforuminua
www.fb.com/inforuminua