Актуально
Всі новини

Населення світу продовжуватиме зростати: прогнози вчених на 21 століття

Дата розміщення: 21.09.2014

Науковці з Університету Вашингтона та Організації Об’єднаних Націй оприлюднили результати нового дослідження. Завдяки використанню сучасних статистичних інструментів був зроблений висновок, що, імовірно, число людей на Землі досягне 11 млрд. до 2100 року.

В основу такого прогнозування покладена «байесовська статистика», яка дозволяє робити оцінку більш якісною. Тепер світові демографічні прогнози робляться з врахуванням показників тривалості життя, рівня народжуваності, смертності, міжнародної міграції та експертних передбачень в зазначених явищах. Раніше методи дослідження в цій сфері ґрунтувались на думці спеціалістів щодо майбутніх тенденцій та змін у них. 

prognozuvannia kilkosti naselennia do 2100 roku


Верхній графік показує прогноз загального населення світу до 2100 року (пунктирні лінії побудовані на основі традиційного сценарного методу, а затінені області – з використанням статистичних методів. Довірчий інтервал в зоні темнішого затінення складає 80%, у зоні світлішого затінення -95%).Нижній графік демонструє прогнози для кожного континенту.

Графіки прогнозування населення світу до 2100 року

Так, більша частина очікуваного росту припадає на Африку, де кількість населення, за прогнозами, збільшиться в чотири рази і становитиме 4 млрд. до кінця віку. Головною причиною є те, що народжуваність в країнах Африки не так швидко зменшується, як прогнозувалось раніше. У інших регіонах світу буде менше змін. Азія, де зараз налічується 4,4 млрд. осіб, досягне свого піку у 2050 році, коли кількість населення складе близько 5 млрд. осіб, але згодом відслідковуватиметься тенденція до зниження цієї цифри. Населення в Північній Америці, Європі і Латинській Америці буде становити по 1 млрд. осіб.

Однак такий приріст населення може посилити світові проблеми, наприклад, зміну клімату, інфекційні хвороби та бідність. Дослідники пропонують вже зараз працювати над питанням зниження рівня народжуваності в Африці, забезпечивши більший доступ до протизаплідних засобів і освіти дівчаток та жінок.

© inforum.in.ua, 2014 - 2019
Розробка : "Almeis" ICA
+38 (066) 426 31 33
+38 (093) 391 11 36
43020, УКРАЇНА,
Волинська обл., м. Луцьк,
вул. Московська, 67-2
inforum.in.ua@ukr.net
inforuminua
www.fb.com/inforuminua