Актуально
Всі новини

Нові результати телепортації квантового стану фотону в кристал

Дата розміщення: 22.09.2014

Фізикам з Університету Женеви (UNIGE) вдалось телепортувати квантовий стан фотона в кристал, що знаходився на відстані більш як 25 кілометрів. Екперимент був проведений в лабораторії професора Ніколаса Гісіна (Nicolas Gisin). Попередній результат складав 6 кілометрів і був досягнутий цією ж групою дослідників десять років тому.

З детальними результатами, отриманими Феліксом Бус’єросом (Félix Bussières) та його колегами можна ознайомитись в останньому номері Nature Photonics. Далі ми приводимо їх коротку викладку.

Проведений експеримент довів, що квантовий стан фотона може зберігатися при транспортуванні його в кристал без безпосереднього контакту двох середовищ. Можна уявити кристал, як сховище даних, для зберігання інформації фотону, передача в яке здійснюватиметься за допомогою ефекту телепортації.

Для проведення експерименту використовують три фотони. Два з них – фотони-близнюки, в яких існує нерозривний зв'язок на найнижчому рівні їх спільних станів. Один з цих фотонів запускається вздовж 25-ти кілометрового оптичного волокна. Інший направляють в кристал. Третій фотон зіштовхується з фотоном, який запущений по оптичному кабелю. В результаті обидва знищуються. Проте, має місце збереження стану третього фотону – він передається в кристал.

Це свідчить про те, що квантовий стан двох пов’язаних фотонів-близнюків є каналом, який забезпечує телепортацію із світла в матерію. Це свідчить, що в квантовій фізиці стан має пріоритет над матерією, або, іншими словами, квантові властивості елементу переважають над класичними фізичними властивостями.

© inforum.in.ua, 2014 - 2019
Розробка : "Almeis" ICA
+38 (066) 426 31 33
+38 (093) 391 11 36
43020, УКРАЇНА,
Волинська обл., м. Луцьк,
вул. Московська, 67-2
inforum.in.ua@ukr.net
inforuminua
www.fb.com/inforuminua