Шановний користувач порталу!
Для вашої зручності ми запустили нову систему відображення формул в тексті. Дана система використовує найновіші технології. Якщо у вас виникли проблеми з відображенням формул спробуйте оновити свій веб-браузер до останньої версії. Або скористайтесь іншим браузером.

Команда проекту INFORUM.IN.UA пропонує використовувати для роботи з порталом браузер Mozilla Firefox.
Ми постійно вдосконалюємось та докладаємо максимум зусиль для Вашої комфортної роботи. Якщо у Вас є побажання чи ідеї з покращення роботи порталу напишіть нам.
УДК 543

ХЕМОСЕНСОРИ НА ОСНОВІ СПІРОЦИКЛІЧНИХ РОДАМІНІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ Fе(III)

Очко Т.Ю.
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, студент
Супрунович Сергій Васильович
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, к.х.н., доцент
Кормош Жолт Олександрович
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, к.х.н, професор

Серед біологічно важливих іонів перехідних металів іони Fe(III) відіграють вирішальну роль в багатьох біологічних і екологічних процесах. Дефіцит чи надлишок феруму(III) може викликати серйозні захворювання, або навіть і призвести до летальних наслідків. Fe3+ відіграє вирішальну роль в рості та розвитку живих систем. Ферменти використовують залізо як каталізатор в метаболізмі кисню, перенесення електронів. У зв’язку з великим впливом сполук заліза на різноманітні біохімічні процеси актуальним є розробка експресних та надійних методик визначення різних форм залізна у різноманітних об’єктах (довкілля, продуктах харчування, лікарських формах, біологічних рідинах та ін.).

За останні роки сенсори на основі спіроциклічних родамінів через свою простоту та високу чутливість набули значної актуальності. Вони використовуються не тільки як засоби для ідентифікації аналіту методом молекулярного розпізнавання, але також можуть бути використані як структурні елементи для створення молекулярно-чутливих пристроїв. Протягом останніх десятиліть, хімічне зондування, яке поєднує в собі визначення функціонального фрагменту з оптичним перетворенням сигналу, отримав велику увагу як ефективний аналітичний метод для визначення конкретного виду іонів (речовини). Сенсори на основі метал-іон індукованих змін флуоресценції (кольору) є особливо привабливими через простоту та низькі межі виявлення флуоресценції. Завдяки високій селективності та простоті прямого візуального чи інструментального детектування, особливо з можливістю регулювання хімічної природи (введенням специфічних функціонально-аналітичних груп) такі речовини можуть бути використані для прямого виявлення та визначення різних форм іонів металів.

Метою роботи є розробка нових ефективних високочутливих методик визначення іонів Fe(III)  на основі спіроциклічних родамінів.

Показано, що синтезовані спіроциклічні похідні родамінів на основі гідразидів, гідразонів та етилендіаміну є ефективними хемосенсорами. Встановлено, що введенням у структуру спіроциклічних родамінів різних функціональних груп можна прослідкувати закономірність впливу структура – активність. Встановлено, що варіюванням замісника R (функціонально-аналітичної групи) вдається регулювати селективність взаємодії одержаних хемосенсорів. До іонів Fe(ІІІ) досліджені хемосенсори проявляють задовільну чутливість в кислих розчинах.

Коментарі до статті:
© inforum.in.ua, 2014 - 2024
Розробка : Limpopo Web Agency
+38 (068) 322 72 67
+38 (093) 391 11 36
43020, УКРАЇНА,
Волинська обл., м. Луцьк,
вул. Електроапаратна, 3 / 336
inforum.in.ua@ukr.net