Шановний користувач порталу!
Для вашої зручності ми запустили нову систему відображення формул в тексті. Дана система використовує найновіші технології. Якщо у вас виникли проблеми з відображенням формул спробуйте оновити свій веб-браузер до останньої версії. Або скористайтесь іншим браузером.

Команда проекту INFORUM.IN.UA пропонує використовувати для роботи з порталом браузер Mozilla Firefox.
Ми постійно вдосконалюємось та докладаємо максимум зусиль для Вашої комфортної роботи. Якщо у Вас є побажання чи ідеї з покращення роботи порталу напишіть нам.

ТЕРАГЕРЦОВЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ДЛЯ З’ЄДНАННЯ ІНТЕГРАЛЬНИХ СХЕМ

Наход В.В.
Волинський національний університет імені Лесі Українки

Дослідження квантово напівпровідникових систем, які проводилися протягом останніх двох десятиліть, вже призвели до створення цілого ряду нових приладів, від одноелектронних транзисторів до джерел і приймачів випромінювання різних діапазонів. Однак терагерцовий (субміліметровий, дальній ІК) діапазон все ще недостатньо «освоєний» твердотільними приладами, які могли б випускати і детектувати випромінювання селективним чином. Такі прилади могли б мати широке застосування, наприклад, для формування ТГц зображення в медицині, в якості хімічних і біологічних сенсорів, в широкосмугового зв'язку, радіоастрономії, для діагностики атмосфери зі супутників, в комп'ютерній техніці, тестуванні інтегральних схем та ін.

У майбутньому можливе застосування терагерцового випромінювання для з'єднання інтегральних схем, з'єднань комп'ютер-комп'ютер, комунікації «Останньої милі». В цьому плані перспективними є дослідження напівпровідникових низькорозмірних гетероструктур, енергії переходів в яких потрапляють в терагерцовий діапазон. В даний час в досліджуваному діапазоні відомі приймачі на вільних носіях, що працюють в умовах квантового ефекту Холла (КЕХ) [1], приймачі на основі вертикального транспорту в квантових ямах [3], приймачі на квантових точках [3] і на домішкових переходах [4].

Отже, актуальним є встановлення основних закономірностей фотопровідності (ФП) низькорозмірних напівпровідникових гетероструктур в далекому ІЧ діапазоні і детальне дослідження механізмів фотооткліку.

 

1. Y. Kawano, Y. Hisanaga, H. Takenouchi, S. Komiyama Highly sensitive and tunable detection of far-infrared radiation by quantum Hall devices / J . Appl. Phys. - 2001. Vol.89, No 7, P. 4037-4048.

2. Y. Kawano, S. Komiyama Breakdown on the quantized Hall effect in the vicinity of current contact / Phys. Rev. В - 2000. Vol.61, N 1. P. 2931-2938.

3. А. И. Якимов, А. В. Двуреченский, В. В. Кириенко, А. И. Никифоров Ge/Si фотодиоды и фототранзисторы со встроенными слоями квантовых точек Се для волоконно-оптических линий связи / Нанофотоника: Материалы совещания. Нижний Новгород, Россия, 2-6 мая 2004. - ИФМ РАН, 2004. - С. 133-136.

4. Мелкие акцепторы в напряженных многослойных гетероструктурах Ge/GeSi с квантовыми ямами. / В. И. Гавриленко, И. В. Ерофеева, А. Л. Коротков и др. //Письма в ЖЭТФ. - 1997. - Т. 65, вып. 2. - С. 194-198.

Коментарі до статті:
© inforum.in.ua, 2014 - 2024
+38 (068) 322 72 67
+38 (093) 391 11 36
inforum.in.ua@ukr.net